Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila akad. malíře Tomáše Mašína

Autor: Ivan Kroupa architekti
Adresa: Oblouková 574, Vrané nad Vltavou, Česká republika | mapa
Realizace: 2001

Geniální.
Jan Kratochvíl

Stavba byla navržena s ohledem na přání klienta, a to bydlet jednoúrovňově, vzdušně a prosvětleně, ne na terénu, ne v přízemí. Jedná se o stavbu moderní, až téměř vyabstrahovanou krabici s předimenzovanou konzolou. Patro je měkce usazeno nad hlubokou vlastní zahradou.
Má účelnou dispozici bytu s orientovanými výhledy a obíhačkou, je podepřeno technickým zázemím a nezávislou garsonkou pro hosty. Do prostoru mezi podpory je v budoucnu plánován bazén. Vlastní interiér pokračuje od vstupní části šatními skříněmi a poté kuchyní do hlavního obytného prostoru nad konzolou. Výsledkem dlouhé geneze řešení dispozice prostoru je zcela prosklená toaleta (z exteriéru i interiéru).
Návrh domu upřednostňuje kontakt s širší krajinou oproti bezprostřednímu kontaktu s vlastní zahradou. Avšak až za několik let, kdy se dům ponoří do své zahrady, kdy vzrostlé stromy odcloní kontakt s vedením vysokého napětí a zeleň poskytne domu dostatečný klid, bude teprve projekt hotov.
autorská zpráva | čerpáno z publikace Dřevostavby
Autor: Jan Kratochvíl, 26.07.13
Návštěvnost: 56626 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.