Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům

Autor: ARCHTEAM
Adresa: Náchod, Česká republika
Realizace: 1997-2002

Tento dům byl navržen v roce 1997 a byl dokončen v roce 2002. Stojí v Náchodě na velmi stísněném a velmi svažitém pozemku poblíž městského koupaliště a sousedního rybníka. Celou stráň, do které je dům zasazen tvořili původně různé rekreační chatky. Představu v jakém urbánním prostředí se nachází dům jedna z fotografie. Neuspořádané území bez výrazného charakteru, které si vynutilo jednoznačně vymezit stavbu proti svému okolí. Příchod k domu je po úzké obyčejné cestě.
Aby získala stavebníkova rodina určité soukromí, je navržena stavba do dvou výškových rovin. Na nejnižší úrovni je nástupní prostor. Je rozšířením ulice a dává vstupu do domu monumentalitu, která vyvažuje obyčejnost přístupové cesty. Z řezu je patrné, jak je dům osazen výškově. Z nástupního vnějšího prostoru prochází návštěvníci úzkým schodištěm vzhůru k domu. Dům je osazen v úrovni terasy. V nástupní úrovni je pouze garáž. Návštěvník nebo příchozí vnímá dům jako mohutný betonový základ ze dvou kolmých stěn směřujících příchozího k brance před úzkým schodištěm.
Po schodech se příchozí dostane na terasu, z které vstupuje do domu. Rozdílnost domu proti charakteru spodní části stavby přístupné z ulice určují odlišné materiály. Dřevěný přátelský dům proti betonovým stěnám garáže a opěrné zdi. Dřevěná lodžie vytváří optický přechod do zahrady. Lodžie je předsazena před druhé podlaží s ložnicemi.


Projekt
Fotograf
Ester Havlová
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.07.05
Návštěvnost: 63760 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
rodinný dům Renda 03.07.07 12:07
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.