Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila

Autor: Jan Zelinka, David Wittassek
Adresa: Ostrava, Česká republika
Realizace: 2002 Zastavěná plocha: 305 m²
Obestavěný prostor: 1476 m³

Umístění
Novostavba vily je umístěna na parcele k.ú. Stará Plesná. Vila je umístěna v severovýchodní části rovinaté parcely.

Architektonické řešení
Základním kompozičním principem je proložení, horizontálně orientovaných kvádrů s výrazným vyložením druhého nadzemního podlaží v jižním průčelí. Ve východním průčelí je fasáda oživena proskleným schodištěm. Pro objekt vily je charakteristické střídání plných ploch s plošným prosklením a kombinace použitých materiálů ve strukturách - výrazný obklad dřevem druhého nadzemního podlaží.

Dispoziční řešení
Samostatně stojící vila je postavena na půdoryse nerovnoramenného kříže. Dům je navržený částečně dvoupodlažní, nepodsklepený s plochou střechou. V jednopodlažních částech domu jsou umístěny pomocné prostory, garáž, krytý bazén. Dvoupodlažní část je obytná se zónovým dělením. Přízemí zaujímá společenská část - obytný prostor, druhé nadzemní podlaží část klidová - ložnice a pkoje se zázemím. Všechny společenské prostory se plošným prosklením velkoryse otevírají do objektem rodinného domu vymezeného "atria".

Vstup do objektu je navržen přes vstupní halu přístupnou ze závětří. Z haly je po levé straně od vstupu umístěna pracovna a místnost určená pro domácí práce a technické zázemí domu. Na pravo jsou situovány vstupy do průchozí šatny a hygienického zázemí (WC, sprcha), které jsou propojeny s bazénem a vlastním technologickým zázemím. Dále je z haly přístupná kuchyně, velkoryse dimenzovaný obytný prostor s krbem a přímým jednoramenným schodištěm do druhého nadzemního podlaží. Na pobytové místnosti navazují terasy a k severnímu průčelí je přisazena dvojgaráž.
Ve druhém nadzemním podlaží jsou z chodby přístupny dva pokoje s vlastní, společnou, koupelnou s WC, šatna, hlavní koupelna s WC a ložnice. Z ložnice a hlavní koupelny je dále přístupná terasa na střeše jednopodlažní části.Literatura

Zdroj: David Wittassek
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.07.05
Návštěvnost: 61718 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.