Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Pod oborou

Autor: RAW | Tomáš Rusín, Ivan Wahla
Adresa: Jundrov, Brno, Česká republika | mapa
Projekt: 2003 Realizace: 2005
Zastavěná plocha: 140 m² Obestavěný prostor: 1420 m³

Objekt je navržen v původní řadové zástavbě městské části Brno Jundrov ve slepé, prudce stoupající ulici směrem k oboře obývané především kozami a muflony. Rodinný dům je naopak obýván rodinou grafiků a jejich dvou synů. Proto je součástí domu i ateliér pro rodiče a hokejové hřiště pro děti. Umístěním hokejového hřiště do podzemí domu došlo k smysluplnému využití podzemních prostor, které se staly místem zběsile fatálních přihrávek, jágrovských úniků a haškovských roznožek. Věčně závratné Nagano v brněnském suterénu.

Novostavba je tedy dvoupodlažní jednogenerační podsklepený rodinný dům. Objekt obsahuje v přízemí vstupní zádveří, garáž a šatnu. Dále pak atelier s koupelnou a WC.V přízemí se dále nalézá obývací prostor s kuchyňským koutem a se schodištěm do druhého patra. Z prostoru obývacího pokoje a kuchyně je umožněn přímý výstup na terasu krytou průběžným balkonem. Ze vstupní haly je umožněn v prostoru pod schodištěm vstup na schodiště do sklepa, kde se nalézají kotelna, prádelna se sušárnou a soukromý hokejový stadion.
Dvojramenným schodištěm s plným zábradlím je možné z obývacího prostoru vystoupat do 2. nadzemního podlaží, kde jsou umístěny tři ložnice, koupelna s WC, šatna a pracovna. Každá ložnice má umožněn vstup na balkon, který se jižním směrem rozšiřuje do terasy.

Objekt je navržen jako tradiční zděný s hladkou omítkou opatřenou minerální barvou. Okna jsou dřevěná, opatřená tmavě šedým nátěrem. Sokl objektu je z umělého kamene světle šedé barvy. Balkon a markýza nad vstupem jsou z litého betonu. Zábradlí jsou ocelová z masivních pásnic, lakovaných metalickou šedou barvou. Terasa obíhající jižní a východní stranu domu je z dřevěných lamel. Důležitou funkcí sloupků nesoucích terasu je možnost zavěšení houpací sítě pro pána a domu, který zde tráví horké letní měsíce.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 28.02.08
Návštěvnost: 72047 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
vice fotek?? mashoun 01.03.07 22:27
Půdorysy Petr Votoupal 02.03.07 12:28
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.