Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům

Autor: Markéta Cajthamlová, Šárka Sodomková
Adresa: Velká Chuchle, Praha, Česká republika
Realizace: 2001-03

Dům stojí ve Velké Chuchli na hranici zástavby rodinných domů a radotínsko-chuchelského háje, chráněného území, v příkrém svahu. Přestože je postaven na poměrně malém pozemku-800m2 s maximálním procentem zastavěnosti 30%,je obklopen okolní zelení a působí spíše jako solitér. Koncepce maximálně využívá celkového převýšení na pozemku a jednotlivá patra navazují přímými vstupy na terén. Systém opěrných zahradních zdí a schodišť, které se stávají součástí hmoty domu, vytváří vnější obytné prostory. Dům je čtyřpodlažní s garáží a sklepy v nejnižším podlaží, ve vstupním podlaží jsou dětské ložnice, pokoj hosta, prádelna s kotelnou a sauna. V dalším patře je hlavní obytný prostor s jídelnou a kuchyní a terasou orientovanou na JZ. Na druhou stranu od schodiště je soukromá část rodičů s dětským pokojem. V nejvyšším patře je pracovna.
Konstrukce domu je kombinovaná. Spodní části ve styku s terénem jsou z betonových tvárnic s betonovými stropy. Nadzemní části zdí jsou z Ytongu s dřevěnými trámovými stropy 220/60 v modulu 400 mm zaklopeny cetrisovými deskami. Poslední dvě patra jsou celodřevěná,včetně zdí, stropy jsou zaklopeny březovou překližkou a zdi jsou obloženy deskami z březové dýhy. Ostatní vestavěný nábytek a dveře jsou také z březové dýhy. Na podlaze je javorová průmyslová mozaika. Spodní stavba je obložena lícovými cihlami, včetně opěrných zdí a některých interiérových zdí. Na terase a ve vstupu je božanovský pískovec, který je doplněn masivními schody a dlažbou z havlovického pískovce. Stejné kameny doplňují koncept zahrady. Celá fasáda je obložena tropickým dřevem-IPE, okna jsou z domořeného meranti, oplechování z titanzinku.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 25.07.05
Návštěvnost: 69196 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.