Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nádraží Brno 3
Varianta (dvoj)nádraží v centru

Mé srdce bije pro nádraží v centru... Jak jinak uvést variantu řešení brněnského železničního uzlu která je mi nejbližší - totiž v rámci stávajícího hlavního nádraží.

Přes deset let (s krátkým přerušením) mám na internetu návrh řešení, který je v něčem podobný oficiálnímu návrhu nádraží v přisunuté poloze - tzv. Nádraží pod Petrovem - v něčem je však úplně jiný.

Podobně jako u varianty "Petrov" je zde kolejiště navrženo ve dvou výškových úrovních - nadzemní a podzemní. U mého návrhu však z hlediska půdorysu tato kolejiště nikoliv nad sebou, ale vedle sebe.

Také u mnou předloženého návrhu je oddělena regionální a dálková doprava - ale pro tu regionální zůstává využito historické nádraží - zatímco přístup k podzemnímu kolejišti dálkové dopravy by umožňovala nová podchodová odbavovací hala. To znamená, že na povrchu by se nádraží prakticky obešlo bez nějakých dostaveb a přístaveb.

Zatímco u varianty "Petrov" vede tunelové spojení pod městským centrem ve směru sever-jih, u tohoto návrhu centrum míjí směrem na východ.

A tak by se dalo pokračovat.
Na celý návrh můžete nahlédnout tímto odkazem: http://nadrazi.brno-online.cz/
Pro ilustraci však ještě samotné grafické schéma...

schéma návrhu
schéma návrhuAutor: Jan Tomášek
 
12.11.17 11:45
Návštěvnost: 2098 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.