Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nádraží Brno 2
Varianta dvě nádraží

Ve svém předchozím blogovém článku jsem naznačil, že jsem příznivcem jiných řešení brněnského železničního uzlu, než-li jsou dvě oficiální varianty. Tentokrát se zastavím u úvahy o možnosti vybudování dvou centrálních nádraží.

Samozřejmě - nijak nezastírám, že toto řešení má i svoje nevýhody, ale také jednu podstatnou výhodu - a tou je CENA. Při tomto řešení totiž vzniká relativně malý zásah do struktury města, kdy je snaha o co nejefektivnější využití stávajících tratí. Jedinou změnu oproti současnému stavu by znamenalo využít pro dálkovou dopravu tzv. nákladního průtahu a jeho napřímení a zaústění do páteřní osobní trati co nejblíže městskému centru. V tomto průsečíku všech brněnských tratí by mohlo vzniknout nové brněnské uzlové nádraží. Historické Hlavní nádraží by mohlo být ponecháno pouze regionální dopravě, která by zde ovšem zde nekončila - ale pokračovala na nové uzlové nádraží. Regionální doprava by tak mezi oběma stanicemi vytvářela jakési kyvadlové spojení , u kterého by bylo záhodno dodržet interval maximálně 5 minut.

Ale lépe si tuto situaci znázornit graficky na mapě Brna. Jenom upozorním, že jde o pouhé surové znázornění této vize, bez detailního rozkreslení.

Červená linka značí "nové spojení" - jedinou (a to čistě povrchovou) dostavbu železniční tratě při této variantě.

Číslice 1 udává polohu stávajícího Hlavního nádraží.

Číslice 2 naznačuje možný vznik nového uzlového nádraží.

názorná mapka
názorná mapkaAutor: Jan Tomášek
 
12.11.17 10:45
Návštěvnost: 1261 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.