Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nádraží Brno
Z čeho vlastně vybíráme?

Snad jen připomenu, že jsou ve hře dvě oficiální varianty. Pomineme-li tzv. „nulovou variantu“ – pak je to „Nádraží pod Petrovem“ a „Nádraží u řeky“.

Zastavím se nejprve u varianty „U řeky“ – tedy nádraží v odsunuté poloze. Kromě často uváděné velmi špatné dostupnosti městskou veřejnou dopravou jeho odpůrci argumentují i tím, že by se jednalo o stavbu po výtce megalomanskou. Já jsem se o tento projekt zajímal i z architektonického hlediska a rozhodně mě toto řešení neoslovilo. Dle mého názoru by šlo o tuctovou stavbu, bez nějaké jiskry. A navíc je otázka co se starým nádražím, které je památkově chráněno – to by zůstalo ve městě asi jako nějaká atrapa.

A nyní druhá varianta – tedy „Nádraží pod Petrovem“. Zde přiznávám, že „mé srdce sice bije pro nádraží v centru“, ale tímto návrhem jsem nadšen stejně málo jako předchozím. Mám dojem, že s výjimkou dobré dopravní obslužnosti bych mohl text předchozího odstavce zkopírovat. Ano – i tato stavba mi přijde megalomanská a architektonicky nezajímavá a dokonce i podobně degraduje původní nádraží. Pro řešení by nám mohli být inspirací nejen často uváděný Berlín nebo Vídeň – ale především Praha. Zde se architektonicky zajímavé řešení našlo už za socialismu a relativně nedávno bylo dotvořeno i dopravně - tzv. Novým spojením. Hledejme proto pro nádraží Brno alternativní řešení...

Jan Tomášek, 12.11.17 09:40
Návštěvnost: 2067 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Podoba nového nádraží Pavel Boucník 16.11.17 09:19
Jejda! Tuto stránku nelze nalézt.DC64 Skřivánek 30.11.17 13:10
Oprava odkazu Pavel Boucník 18.12.17 20:58
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.