Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Richard Whitaker
* 1933 - Tahoe City, USA

MLTW
,


Biografie
Richard Whitaker opustil v roce 1965 Berkeley a University of California, aby se mohl stát ředitelem vzdělávací sekce AIA a výkonným ředitelem Svazu vysokých architektonických škol. Mezi 1967-71 vedl fakultu designu na University of Colorado v Boulder. 1971 se přestěhoval do Milwaukee, kde byl jedním ze zakladatelů fakulty architektury na University of Wisconsin. V následujících letech se stal ředitelem Školy architektury na chicagské University of Illinois, kde zavedl absolventský program a italské studijní programy v Římě a Miláně.
1980 byl děkanem UIC College of Architecture, Art, and Urban Planning, kde setrval až do roku 1991. Whitaker rozvíjel veřejné architektonické školy ve Spojených státech, Itálii, Anglii a Číně. Navíc jeho vlastní architektonická praxe v Coloradu a Chicagu získala řadu ocenění AIA design award.
Pracoval také jako člen Architektonického poradního sboru starosty Chicaga a školitel Architektonického vzdělávacího plánu v Louisianě, Wisconsinu, Illinois a Čínské lidové republice. Byl členem mnoha porot národních architektonických soutěží. Po ročním volnu v stráveném Itálii se Whiteker vrátil 1992 nazpět k učení v Chicagu. Současně vede svojí architektonickou praxi.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 11874 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.