Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lyndon picture
Donlyn Lyndon
* 1936 - USA

MLTW
,
e-mail:


Biografie
Profesor Lyndon vystudoval architekturu na Princeton University v New Jersey. Je čestným členem Amerického institutu architektů (FAIA). Jeho architektonická, publikační a pedagogická tvorba je široce známá. Na CED je členem Absolventského seskupení pro navrhování urbánních míst a vyučuje magisterský program architektury i urbanismu. Je redaktorem časopisu Places zabývajícím se enviromentálním gesignem. Napsal řadu knih jako např. The Sea Ranch (spol. Jim Alinder) nebo The City Observed: Boston a je spoluautorem Chamber for a Memory Palace a The Place of Houses. Je členem řady významných institucí: italského Mezinárodní laboratoře architektonického a urbanistického navrhování, Charles Moore Center for the Study of Place v texaském Austinu a předsedou Kronos Performing Arts Association. Jeho architektonická a urbanistická praxe zahrnuje sérii prací pro Sea Ranch v Kalifornii, kde v roce 1965 navrhl společně s MLTW obytný dům, který později získal ocenění 25 Year Award AIA. Lyndonovy realizace stojí v Kalifornii, Texasu, New England a severozápadě USA. Byl děkanem fakulty architektury na University of Oregon, illinoiské MIT a Berkeley v Kalifornii. V roce 1997 získal ACSA Topaz Award, nejvyšší možné ocenění AIA v oblasti architektonického vzdělávání. Současný výzkum zaměřuje na výzkum struktury míst a etické dimenze navrhování.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 12627 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.