Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Candela picture
Félix Candela
* 27.01.1910 - Madrid, Španělsko
† 07.12.1997 - Durham, USA

Biografie
Felix Candela Outeriño vystudoval architekturu, ale pracoval především jako stavební podnikatel a inženýr. Dnes obdivujeme jeho hluboké pochopení souvislostí mezi konstrukcí a tvarem. Na Candelovu skořepinovou tvorbu  silně zapůsobilo dílo španělského stavebního inženýra Eduarda Torroji (1899-1961). V Roce 1936 získal Candela stipendium, aby se mohl v Německu dále vzdělávat. Španělská občanská válka mu však tuto cestu znemožnila. V roce 1939 odešel do Mexika a později pracoval v USA. Candelova tvorba zahrnuje více než 800 železobetonových skořepin, které vznikly v průběhu 50. a 60. let minulého století v Mexiku. K jeho nejslavnějším stavbám patří restaurace Xochimilco v Mexico City a stáčecí hala firmy Bacardi & Co.

Realizace a projekty
Ocenění
Související články
Návštěvnost: 18602 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.