Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Siccardsburg picture
August Siccard von Siccardsburg
* 06.12.1813 - Budapešť, Maďarsko
† 11.06.1868 - Klosterneuburg, Rakousko

Biografie
August Siccard von Siccardsburg byl významný rakouský představitel historismu a pozdního romantismu. Jeho dědeček Dominik Sicard působil na vídeňském Hlavním dělostřeleckém úřadu a v roce 1820 získal pro rodinu dědičný šlechtický titul. Otec Dominik Sicard von Sicardsburg byl pokladní kontrolor císařské národní banky. August von Siccardsburg vystudoval architekturu na vídeňské technické univerzitě, kde se v roce 1835 stal asistentem a pomáhal svému učiteli Peteru von Nobile. V letech 1839-43 podnikl se svým spolužákem a přítelem Eduardem van der Nüllem studijní cestu po západní Evropě. V roce 1843 se stal profesorem na vídeňské Akademii výtvarných umění. Svými pracemi i prostřednictvím svých žáků významně ovlivnil podobu vídeňské architektury v 19. století. Mezi jeho nejvýznamnější stavby patří budova vídeňské opery (1861-69). Von Siccardsburg zemřel ve věku 55 let na tuberkulózu.

Související články
Návštěvnost: 15 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.