Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Langhans picture
Carl Gotthard Langhans
* 15.12.1732 - Kamienna Góra, Polsko
† 01.10.1808 - Vratislav, Polsko

Biografie
Carl Gotthard Langhans byl pruský stavitel, architekt a zástupce raného klasicismu v Německu. Zpočátku studoval v Halle práva, jazyky a matematiku. Později se začal jako autodidakt věnovat stavitelství a architekturou, kde se díky archeologovi J.J.Winckelmannovi zaměřil především na antické Vitruviovy texty. V roce 1775 byl jmenován vojenským a vrchním stavitelským radou ve Vratislavi, kde postavil Hatzfeldský palác, kostel 11000 panen a burzu, potom byl v roce 1785 jmenován tajným vojenským radou a ředitelem vrchního dvorního stavebního úřadu v Berlíně, kde postavil Braniborskou bránu podle vzoru aténských Propylejí a poprvé uvedl do Německa řecký stavební sloh. V letech 1768-69 díky podpoře hraběte z Hatzfeld podnikl studijní cestu do Itálie, aby mohli studovat antické budovy na vlastní oči. Jeho syn Carl Ferdinand Langhans byl významný divadelní architekt.

Návštěvnost: 13 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.