Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Simon picture
Paul Ludwig Simon
* 12.01.1771 - Berlín, Německo
† 14.02.1815 - Berlín, Německo

Biografie
Tajný vrchní stavební rada Paul Ludwig Simon byl německý architekt profesor na stavební akademii a ředitel stavebního úřadu pro Pomořansko a Prusko. Pochází z obchodnické rodiny francouzských Hugenotů, kteří na konci 17. století usadili v Berlíně. Od 1787 navštěvoval Simon berlínskou Akademii umění a současně získal místo na královském stavebním úřadě. Po dokončení studia na Akademii byl v roce 1797 jmenován stavebním inspektorem a také profesorem architektury na své alma mater a o rok později na nově založené Stavební akademii. Po smrti Friedricha Gilly zde převzal jeho předměty. V roce 1804 byl jmenován tajným stavebním radou a z časových důvodů musel pedagogickou aktivitu utlumit. Zemřel ve věku pouhých 44 na onemocnění jater. Jeho nejstarší syn Friedrich Louis Simon byl rovněž architektem.

Návštěvnost: 22 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.