Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Gendt picture
Adolf Leonard van Gendt
* 18.04.1835 - Alkmaar, Nizozemí
† 28.04.1901 - Amsterdam, Nizozemí

Biografie
Zástupce amsterodamské architektonické školy. Byl synem Johana Godarta van Gendt, vodního inženýra mapujícího kanály v severním Hlandsku a stanovil hranice mezi Nizozemím a Belgií v roce 1843. A.L. van Gendt vystoval na Královské akademii umění v Amsterodamu. Také jeho tři bratři se stali architekty. V 1864 se oženil Slisabeth Frederica Elten, s níž měl tři děti. 1853 se s otcem podílel na výstavě věznice v Utrechtu. 1855 dokončil první samostatnou realizaci vilu Flevo Rama v Huizen. Od 1857 byl zaměstnán u železniční společnosti a podílel se na řadě stanic. V roce 1874 si v Amterodamu otevřel vlastní ateliér, kde navrhl řadu veřejných i obchodních budov. Po smrti převzali kancelář jeho synové.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 45 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.