Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chapallaz picture
René Chapallaz
* 1881 - Nyon, Švýcarsko
† 1976 - La Chaux-de-Fonds, Švýcarsko

Biografie
René Chapallaz byl švýcarský architekt, který nevystudoval architekturu, ale po absolutoriu průmyslové školy v Nyonu a Lausanne nastoupil ve věku šestnácti let jako projektant do curyšské kanceláře Pfleghard & Häfeli a současně absolvoval kurzy na uměleckoprůmyslové škole. Po krátkém pobytu v Ženevě získal v červenci 1902 místo architekta-návrháře u Piquet & Ritter v La Chaux-de-Fonds, kde se přiženil do rodiny majitele firmy Tavannes Watch Co, která patřila mezi nejvýznamnější hodinkáře v kantonu Jura. V roce 1906 si založil v Tavannes vlastní architektonický ateliér, který 1908 přesídlil do La Chaux-de-Fonds, kde pracoval na projektech činžovních domů a hodinkářských firem. V té době se setkal s Charlesem L'Eplattenierem a mladým Charlesem Edouardem Jeanneretem, jemuž šest let pomáhal s realizacemi prvních rodinných domů. V roce 1925 dokončil muzeum výtvarných umění v La Chaux-de-Fonds a vyučoval na škole uměleckých řemesel École des Arts Décoratifs, kterou vedl L'Eplattenier.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 36 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.