Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vaško picture
Imro Vaško
* 1958 - Slovensko

Biografie
Vedie ateliér III na VŠUP v Prahe od jesene 2011. Absolvent Prof. Dušana Kuzmu (1983). Po návrate z Fulbright Scholarship na Yale University v roku (1991) založil na VŠVU Laboratórium architektúry. V roku 1998 pôsobil ako hosťujúci profesor na Rhode Island School of Design. Prednášal  a bol kritikom na Columbia University, Pratt Institute, RICE, Cornell University, CCNY, Universität für angewandte Kunst a Akademie der bildenden Kunst vo Viedni. Spoluorganizoval medzinárodné architektonické podujatia s Danielom Libeskindom, Gregom Lynnom, Monikou Mitášovou, Marianom Zervanom a mnohými ďalšími. Spolupracoval s Janom Taborom a Wolf D. Prixom na projekte WI:BRA. Venuje sa konceptuálnej a vizionárskej architektúre, urbanizmu, inštaláciám a zaoberá sa tendenciami stredoeurópskej architektúry a Paralelného modernizmu. Bol spoluautorom spoločnej expozície Českej a Slovenskej republiky na 7. Bienále architektúry v Benátkach (2000). Samostatne vystavoval vo Fragnerovej galérii (2001).

Realizace a projekty
Související články
Návštěvnost: 34 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.