Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Romanowicz picture
Arseniusz Romanowicz
* 30.08.1910 - Hrubieszów, Polsko
† 09.02.2008 - Varšava, Polsko

Biografie
Polský architekt, autor železničních zastávek a sportovních zařízení ve Varšavě. V roce 1936 vystudoval architekturu na Technické univerzitě ve Varšavě. Praxi získal v ateliéru Stanisława Brukalskeho a Barbary Brukalské. V letech 1938-39 pracoval na projektu hlavního vlakového nádraží ve Varšavě podle návrhu Czesława Przybylskeho z roku 1932. Během druhé světové války pracoval na rekonstrukci hlavního nádraží vyhořelého v roce 1939. Od roku pracoval společně Piotrem Szymaniakem v centrální kanceláři pro železniční stavby. Arseniusz Romanowicz se celý život držel hesla, že stavba musí být „funkční, estetická a ekonomická“.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 57 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.