Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Konwiarz picture
Richard Konwiarz
* 15.02.1883 - Czempiń, Polsko
† 14.12.1960 - Hannover, Německo

Biografie
Richard Karl Konwiarz byl německý architekt a stavební úředník, který proslul především sportovními stavbami. Studoval architekturu u Paula Wallota na umělecké akademii v Drážďanech a první pracovní zkušenosti sbíral v drážďanském ateliéru Lossow und Kühne a curyšské kanceláři Pfleghard und Haefeli. V roce 1909 ho městský stavební rada Max Berg pozval do Vratislavi, kde do roku 1945 působil ve vedoucí funkci městské správy. Po odchodu Maxe Berga se také podílel na výstavbě a rozšíření areálu Haly století. Jako městský stavební rada realizoval řadu veřejných staveb: krematorium, hřbitov, nemocnice, dopravní stavby, sportovní haly a městské parky. Po konci 1. sv. války zažila Vratislav enormní růst sportovních areálů, jejichž plocha se zpětinásobila a za tyto projekty byl zodpovědný právě Richard Konwiarz. V roce 1933 se stal odborným asistentem na Ústavu tělesné výchovy univerzity ve Vratislavi. V roce 1945 odešel do Drážďan, kde se podílel na rekonstrukci válkou poničeného města. 1947 převzal vedení Ústavu městského plánování na Technické univerzitě v Drážďanech. 1950 předložil plán územního rozvoje drážďanské univerzity. Současně odešel do penze a přestěhoval se do Hannoveru, kde nadále poskytoval poradenství v oblasti plánování sportovních budov. Na počátku 50. let společně s Heinzem Goesmannem navrhl fotbalový stadion Niedersachsenstadion (od 2002 HDI-Arena) v Hannoveru. Jeho syn Hans Konwiarz (*1919 Vratislav) byl rovněž architektem.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 50 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.