Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ferstel picture
Heinrich Ferstel
* 07.07.1828 - Vídeň, Rakousko
† 14.07.1883 - Vídeň, Rakousko

Biografie
Heinrich Freiherr von Ferstel byl rakouským architektem, který ovlivnil vídeňskou architekturu konce 19. století. Je považován za významného představitele historismu. Jeho otec Ignaz Ferstel byl pražským bankovním úředníkem. Architekturu vystudoval na vídeňské umělecké akademii pod vedením Eduarda van der Nülla a Augusta Sicarda von Sicardsburg. Následně vstoupil do ateliéru svého strýce, kde pracoval na votivním oltáři pro kapli sv. Barbory ve vídeňském svatoštěpánském dómu a také na obnově a výstavbě hradů na území Čech. Podnikl řadu studijní cesty do Německa, Belgiie, Holandska, Anglie a Francie. Při pobytu v Itálii, kam byl poslán jako kvestor roku 1854, přeorientoval se na renesanční styl. V tomto duchu se nese Rakousko-Uherská banka ve Vídni (dnes Palais Ferstel). Při územním rozšiřování Vídně byl Ferstel spolu s Rudolfem Eitelbergerem přizván k podílu na rozvoji její architektury (rezidence vídeňského starosty a vídeňská směnárna v roce 1859). Ve stejném době své myšlenky realizoval i u celé řady soukromých obydlí a vil v Brně a ve Vídni. Roku 1882 mu byla udělena Zlatá medaile RIBA.


Realizace a projekty
Nový zámek, Trmice, 1856-63
Berglův palác, Brno, 1860-63
Červený kostel, Brno, 1862-68
Votivkirche, Vídeň, 1855-79
Muzeum umění a průmyslu, Vídeň, 1871
Věž katedrály svatého Štěpána, Litoměřice, 1879-81
Hlavní budova vídeňské univerzity, 1883
Návštěvnost: 583 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.