Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Fischer z Erlachu picture
Johann Bernhard Fischer z Erlachu
* 20.07.1656 - Štýrský Hradec, Rakousko
† 05.04.1723 - Vídeň, Rakousko

Biografie
Johann Bernhard Fischer (od roku 1696 psán z Erlachu) byl rakouský barokní architekt a stavitel, který působil také v Čechách a na Moravě. Narodil se v rodině štýrského sochaře Johanna Baptisty Fischera ve Štýrském Hradci. U otce se také nejprve vyučil sochařem. Pak odešel do Říma, kde působil v letech 1670-86. Nejprve studoval architekturu u Philippa Schora, pracoval u Gianlorenza Berniniho. V letech 1686-88 působil v Neapoli ve službách španělského krále. Pak nastoupil ve Vídni jako učitel budoucího císaře Karla VI., pro jehož korunovaci projektoval triumfální bránu.
Patřil k nejvýznamnějším architektům radikálního baroka. Pracoval především ve službách rakouského císařského dvora ve Vídni. Kromě projektů v Hofburgu, Dvorních koníren a zámku Schönbrunn navrhl například palác České dvorské kanceláře ve Vídni. Spolupracoval také například s architektem Johannem Lukasem Hildebrandtem. Jeho největším a nejvýznamnějším dílem je projekt kostela morového patrona sv. Karla Boromejského českého Řádu křižovníků s červenou hvězdou ve Vídni. Pro Salzburg navrhl 4 kostely. V Čechách projektoval a postavil Clam-Gallasův palác v pražské Husově ulici na. Na jižní Moravě projektoval budovu jízdárny na zámku Lednice; pro hraběte Althanna navrhl Sál předků na zámku ve Vranově nad Dyjí; na Zelném trhu v Brně navrhl kašnu Parnas. Fischerův syn Josef Emanuel Fischer z Erlachu byl rovněž významným rakouským architektem.

Související články
Návštěvnost: 645 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.