Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Roth picture
Emil Roth
* 26.10.1893 - Bari, Itálie
† 28.08.1980 - Curych, Švýcarsko

Biografie
Narodil se v Itálii, ale dětství strávil u Bodamského jezera ve Švýcarku. V roce 1911 studoval na ETH v Curychu. Následně nastoupil povinnou vojenskou službu. Závažné onemocnění plic mu zkomplikovalo další profesní dráhu. 1922 nastoupil jako praktikant v basilejské architektonické kanceláři. 1924 patřil společně s Martem Stamem mezi zakládající členy časopisu ABC. Podílel se s El Lisickim na vizionářském projektu „Žehličky mraků“. 1932 otevřel v Curychu společně se svým bratrancem Alfredem Rothem vlastní ateliér. 1939 se kvůli vážnému onemocnění stáhl z profesního života. 1946 se mu narodil Urs Beat Roth, který se stal rovněž architektem.

Návštěvnost: 522 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.