Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jones picture
A. Quincy Jones
* 29.04.1913 - Kansas City, USA
† 03.08.1979 - Los Angeles, USA

Biografie
Archibald Quincy Jones byl americký architekt a pedagog působící v Los Angeles a tvořící v modernistickém duchu ekologicky zodpovědné stavby. Narodil se v Cansas City, vyrůstal v kalifornském městě Gardena a střední školu dokončil v Seattle, kde pokračoval ve studiu architektury na University of Washington zakonečné bakalářským titulem v roce 1936. Po návratu do Kalifornie pracoval pro řadu významných architektů Douglas Honnold a George Vernon Russell (1936-37), Burton A. Schutt (1937-39), Paul R. Williams (1939-40). V období 1940-42 pracoval v ateliéru Allied Engineers v San Pedro, kde se seznámil se svým budoucím dlouholetým profesním partnerem Frederickem Emmonsem. 1942 získal arch. Konfesi pro stát Kalifornie a současně byl povolán k vojenské službě na letadlovou loď. Po 2. světové válce se vrátil do Los Angeles, kde otevřel vlastní ateliér. S Johnem Entenzou se podílel na program Case Study Houses, spolupracoval rovněž se stavebním magnátem Josephem Eichlerem a 1960 ho William Pereira přizval k urbanistickému návrhu města Irvine. 1951-67 byl profesorem architektury a později byl také děkanem na University of Souuthern California.

Související články
Návštěvnost: 1133 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.