Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bauer picture
Bruno Bauer
* 30.11.1980 - Vídeň, Rakousko
† 21.12.1938 - Londýn, Velká Británie

Biografie
Bruno Bauer pocházel z rodiny havlíčkobrodského továrníka, absolvoval humanitní gymnázium v Praze a poté studoval na Německé technické vysoké škole, kde po ukončení studia působil jako asistent. V roce 1908 získal doktorát technických věd. V roce 1910 pak obdržel stavitelskou koncesi. Během první světové války navrhl jako inženýr Landsturm dvě továrny na výrobu výbušnin v Dolním Rakousku. V letech 1908-33 byl autorem 120 patentů v oblasti technologie železobetonových skeletových konstrukcí. Patenty se týkaly především použití válcované oceli různých profilů pro výztuže a dále povrchové úpravy železobetonových skeletů.
Kvůli jeho židovskému původu byla jeho kancelář na vídeňské Mariahilferstraße v roce 1938 uzavřena a Bauer byl nucen emigrovat do Londýna, kdel po vážné operaci 21. prosince 1938 umírá.

Související články
Návštěvnost: 1624 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.