Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Metzner picture
Frantz Metzner
* 18.11.1870 - Všeruby, Česká republika
† 24.03.1919 - Berlín, Německo

Biografie
Zpočátku působil jako kameník v Praze, Plzni a v Berlíně, poté působil jako modelář továrny na porcelán v Berlíně. Věnoval se sochařství, v letech 1903-07 byl profesorem sochařského ateliéru na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. Od roku 1907 působil v Berlíně až do své smrti. Byl předsedou spolku Deutsch-böhmischer Künstlerbund v letech 1910-12, v tomto období se také účastnil výstav spolku. Metznerovým nejznámějším dílem je vnitřní výzdoba památníku Bitvy národů v Lipsku. V Čechách působil především v Liberci, Jablonci nad Nisou, Teplicích a v Praze. Řada jeho děl v Německu byla zničena za 2. světové války. Většina jeho děl v Čechách nepřežila období komunismu.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 1463 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.