Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Johannes Ludwig
* 23.11.1815 - Chur, Švýcarsko
† 04.07.1888 - Chur, Švýcarsko

Biografie
Johannes Ludwig byl radním města Chur. Sám se vzdělával se od zedníků a tesařů až se vypracoval na stavebního mistra a architekta. Jeho stavby se převážně nachází v Churu a jeho okolí. Kromě toho pomáhal s obnovou města Glarus po ničivém požáru v roce 1861, což z něj učinilo jednoho z nejvytíženějších architektů své doby. Je autorem grandhotelu Bellagio na severoitalském jezeře Como. Jeho stěžejním dílem, kde zúročil všechny nabyté znalosti v prostorovém plánování i ornamentálním zdobení, však zůstává vila Planta (1874-76), kterou na dřívějším okraji Churu postavil honosné sídlo pro bohatého průmyslníka a obchodníka s bavlnou Jacquese Ambrosiuse von Planta.

Návštěvnost: 1763 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.