Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Abrahamowicz picture
Zbigniew Abrahamowicz
* 02.10.1938 - Chodoriv, Ukrajina
† 14.08.1990 - Štětín, Polsko

Biografie
Zbigniew Abrahamowicz byl polský architekt, jehož tvorba je úzce spjatá se Štětínem. Narodil před začátkem druhé světové války poblíž Lvova, architekturu vystudoval v roce 1964 na Technické univerzitě v Gdaňsku a následujících 25 let strávil plánováním na městském úřadě ve Štětíně. Jeho návrhy na poválečnou rekonstrukci města byly založeny na zachování co největšího podílu zeleně v centru města a vilových čtvrtí. Od roku 2008 je propagován jako “plovoucí zahrady“. Jeho rané projekty nesly rukopis socialistického realismu, přičemž si uchovávaly měřítko i vzhled původních historických budov. V pozdějších letech navrhoval moderní církevní stavby, např. Kostel svatého Kříže na Farní ulici je první kostel postavený ve Štětíně po druhé světové válce. Filigránská železobetonová konstrukce přitom kontrastuje s mohutným německými bytovými domy. Dalším významným projektem je objekt letního kina v městském parku.

Realizace a projekty
Související články
Návštěvnost: 2940 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.