Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Neumann picture
Lothar Neumann
* 06.03.1891 - Hlubčice, Polsko
† 24.07.1963 - Hannover, Německo

Biografie
Lothar Neumann se narodil v rodině královského okresního lékaře ve slezské Hlubčici. Po maturitě na místním gymnáziu odešel studovat medicínu na Vratislavskou univerzitu (původně Schlesische Friedrich-Wilhelms-Universität). V roce 1910 byl na doporučení zemského rady Fritze Ißmera přijat do studentského sboru Borussia Breslau doprovázený bouřlivým životem. Po dvou semestrech Neumann studium medicíny vzdal a rozhodl se věnovat architekturu, kterou postupně navštěvoval na technických univerzitách v Vratislavi, Gdaňsku a Mnichově. V srpnu 1914 narukoval jako vojenský dobrovolník u husarského regimentu. Za bojové aktivity v jízdní divizi na východní frontě v Polsku a Maďarsku byl vyznamenán železným křížem II. třídy. V květnu 1915 padl do ruského zajetí, z něhož v únoru 1918 utekl a na podzim složil zkoušky na mnichovské univerzitě. Jako koncipient stavebního úřadu strávil  ve Würzburgu a zkoušku složil v roce 1922. Následně měl v Berlíně vlastní praxi, ale v roce 1925 odešel do služeb německé říšské pošty ve Vratislavi, kde 20 let strávil v pozici nejvyššího stavebního rady. Nejvýznamnější realizaci navrhl Neumann ve svých 34 letech a byla to budova poštovního úřadu ve Vratislavi ve slohu režného expresionismu. Během 2. světové války Neumann vyučoval na Fakultě stavební Technické univerzity ve Vratislavi, ale na sklonku války musel narukovat. V roce 1949 odešel do Hannoveru, kde na tamějším poštovním ředitelství zastával post vrchního stavebního rady.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 2723 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.