Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Giesler picture
Hermann Giesler
* 02.04.1898 - Siegen, Německo
† 20.01.1987 - Düsseldorf, Německo

Biografie
Hermann Giesler byl německý architekt a mladší bratr Paula Giesler, který byl rovněž architekt, ale také patřil k úzkému vedení SA. Za 2. světové války patřil Hermann Giesler vedle Alberta Speera mezi nejprotěžovanější architekty Adolfa Hitlera. Giesler vystudoval Technickou univerzitu v Mnichově a od roku 1930 vedl samostatný ateliér, v roce 1938 byl jmenován profesorem a podílel se řadě prestižních zakázkách a rovněž rostla i jeho politická kariéra. V roce 1945 padl do amerického zajetí a odsouzen k doživotí, které bylo později zmírněno na 25letý trest a nakonec byl v roce 1952 propouštěn na svobodu. Přestěhoval se do Düsseldorfu, kde až do své smrti provozoval architektonickou kancelář.

Návštěvnost: 2471 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.