Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Majerski picture
Zygmunt Majerski
* 24.02.1902 - Přemyšl, Polsko
† 04.01.1979 - Glivice, Polsko

Biografie
Zygmunt Majerski byl polský architekt a profesor na Slezské technické univerzitě v Glivicích. V letech 1927-35 studoval architekturu na Technické univerzitě ve Lvově. V roce 1930 se stal nejmladším asistentem na Ústavu historie architektury a od roku 1938 byl asistentem prof. Witolda Minkiewicze na katedře architektury. Během druhé světové války byl zajat a vězněn. Byl spoluzakladatelem Slezské školy architektury a prvním děkanem Fakulty architektury na Slezské technické univerzitě. Od roku 2005 je udělována medaile s jeho jménem určená pro významné osobnosti, které se zasloužily o architekturu a urbanismus v regionu Horního Slezska.

Návštěvnost: 2660 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.