Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Yoshizaka picture
Takamasa Yoshizaka
* 13.02.1917 - Tokio, Japonsko
† 17.12.1980 - Japonsko

Biografie
Takamasa Yoshizaka byl prezidentem Institutu japonských architektů, autorem japonského pavilonu v areálu benátského Giardini a horlivým horolezcem. Zároveň přeložil řadu Le Corbusierových teoretických publikací do japonštiny.
Narodil se jako prvorozený syn v rodině vysokého japonského úředníka. V roce se 1921 se otec s rodinou přestěhoval do Ženevy, kde pracoval pro japonskou vládu v Mezinárodní organizaci práce. V roce 1923 se vrátili do Tokia. Takamasa Yoshizaka začal studovat architekturu na tokijské univerzitě Waseda v 1938 a promoval v roce 1943 krátce před odchodem do armády. Po návratu z války si v tokijské čtvrti Shinjuku na místě vyhořelého obydlí rodičů postavil vlastní dům.
V roce 1950 získal od francouzské vlády stipendium, aby mohl dva roky pracovat v pařížském ateliéru Le Corbusiera, kde se podílel na projektech do Francie a Indie. Po svém návratu do Japonska nadále spolupracoval s Le Corbusierem na Národním muzeu západního umění. V roce 1959 se stal profesorem univerzitě Waseda a v roce 1964 si založil vlastní praxi Atelier U, z níž v roce 1971 vzešla úspěšná trojice architektů Hiroyasu Higuchi, Reiko Tomita a Koichi Otake (Atelier Zo).

Realizace a projekty
Návštěvnost: 3010 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.