Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Fuente picture
Guillermo Jullian de la Fuente
* 11.1931 - Valparaíso, Chile
† 21.03.2008 - Santiago, Chile

Biografie
Guillermo Jullian de la Fuente byl chilský architekt, který po studiích na Katolické univerzitě ve Valparaiso odešel pracovat do Le Corbusierova ateliéru. Předtím, než se v roce 1958 natrvalo usadil v Paříži, procestoval po Evropě většinu Le Corbusierových staveb. Poté, co Le C propustil všechny své zaměstnance, zůstal Guillermo de la Fuente na půl roku jediným Le C spolupracovníkem, který se jako spoluautor podílel na projektech Cerpenterova centra pro Harvardskou univerzitu, Muzea vědění v Čandígarhu, stadionu do Bagdádu, francouzského velvyslanectví do Brazílie a nemocnice do Benátek. V pařížském ateliéru zůstal pracovat až do Le Corbusierovy smrti v srpnu 1965. Následně s některými Le C spolupracovníky založil v Paříži vlastní praxi. V polovině 80. let se přestěhoval do Spojených států, kde společně s Ann Pendleton založil úspěšnou praxi a současně vyučoval na Harvardské a Cornellově univerzitě. Po sedmnáctiletém pobytu v USA se rozhodl vrátit ve věku 73 let do rodné Chile, kde usadil v Santiagu, podílel na realizaci obytného souboru Maison Mars a vyučoval na několika chilských univerzitách.

Realizace a projekty
Související články
Návštěvnost: 2791 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.