Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rading picture
Adolf Rading
* 02.03.1888 - Berlín, Německo
† 04.05.1957 - Londýn, Velká Británie

Biografie
Adolf Peter Rading byl německý architekt tzv. směru 'Neuen Bauens', který působil rovněž v Palestině a Velké Británii. Navštěvoval gymnázium v berlínské čtvrti Lichterfelde. Po dosažení průměrného vzdělání (Mittlere Reife) se začal učit zedníkem. Po vyučení prodavačem navštěvoval v letech 1905-08 stavební školu v Berlíně. Po absolvování architektury v roce 1911 pracoval v berlínském ateliéru Augusta Endella a Alberta Gessnera. Od 1914-18 vykonával vojenskou službu. V 1919 krátce pracoval u Petera Behrense. Ve stejném roce se přestěhoval do Vratislavi, kde byl nejprve asistentem Augusta Endella a od 1923 působil jako profesor na Státní akademii výtvarného a užitné umění ve Vratislavi. Od 1926 vedl v Berlíně společnou kancelář s Hansem Scharounem. Byl členem německého Werkbundu a zúčastnil se výstav ve Stuttgartu a Vratislavi. Současně byl členem architektonického sdružení Der Ring (Kruh). V roce 1920 se Rading oženil s o deset let mladší Annou Silber, která byla studentkou Augusta Endela. Po převzetí moci Nacisty bylo Radingovi v dubnu 1933 zakázáno působit ve státní službě. Radingova žena pocházela ze židovské rodiny, proto museli manželé emigrovat do Francie, kde zpočátku žili na farmě a následně se přestěhovali do Palestiny. Od roku 1943 byl jmenován hlavním architektem Haify. V roce 1950 se usadil ve Velké Británii.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 3838 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.