Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stüler picture
Friedrich Stüler
* 28.01.1800 - Mühlhausen, Německo
† 18.03.1865 - Berlín, Německo

Biografie
Friedrich August Stüler byl významný pruský architekt, stavitel a žák K.F.Schinkela. Společně s E.Knoblauchem podnikl v roce 1829 cestu do Francie a Itálie a v roce 1830 se vypravil s H.Strackem do Ruska. Po návratu se stal v roce 1831 dvorním stavební inspektorem (Hofbauinspektor) a dvorním stavebním radou (Hofbaurat). V roce 1837 projektoval přestavbu zimního paláce v Petrohradu, což neodpovídalo carovu vkusu obnovit palác v původním rokokovém slohu. Po Stülerově návratu do Berlína byl v roce 1842 jmenován „“královským architektem“ a pověřen Fridrichem Vilémem IV. řadou zakázek. Mezi jeho nejvýznamnější díla patří Nové muzeum (Neues Muzeum) na Muzejním ostrově v Berlíně a kopule nad hlavním portálem městského zámku (Stadtschloss).

Návštěvnost: 3502 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.