Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Schumacher picture
Fritz Schumacher
* 04.11.1869 - Brémy, Německo
† 05.11.1947 - Hamburk, Německo

Biografie
Friedrich Wilhelm Schumacher se narodil v Brémách do diplomatické rodiny, kde jeho předci žili od 15. století. Dětství strávil postupně v kolumbijské Bogotě (1872-74) a New Yorku (1875-83). Po studiích matematiky, přírodních věd a architektury v Mnichově (1889-96) a Berlíně se stal v roce 1901 profesorem interiérového navrhování na Technické univerzitě v Drážďanech, kde působil až do roku 1909 a navrhl zde řadu veřejných budov, často se svým bývalým žákem a architektonickým sochařem Richardem Kuöhlem. V roce 1909, kdy bylo Schumacherovi 39 let, přijal nabídku stát se hlavním architektem města Hamburku. Mezi jeho návrhy patří m.j. Muzeum hamburské historie a Státní průmyslová škola v Hamburku. Schumacher měl až do penzionování v roce 1933 velký vliv na proměnu celého město. Dal vzniknout Nové věcnosti (Neue Sachlichkeit) a kladl důraz na místní materiál, což byla slinutá cihla. Schumacherův urbanistický odkaz a přínos je dodnes patrný v mnoha hamburských čtvrtích.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 5040 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.