Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rogers picture
Ernesto N. Rogers
* 16.03.1900 - Terst, Itálie
† 07.11.1969 - Gardone, Itálie

Biografie
Ernesto Nathan Rogers vystudoval architekturu na milánské polytechnice v roce 1932. Ve stejném roce založil společně s Gian Luigi Banfi, Ludovico Belgiojoso a Enrico Peressutti architektonické sdružení BBPR Group, přičemž jejich nejslavnější realizací je věžový dům Torre Velasca v historickém centru Milána.
Po studiích let redigoval (1933-36) periodikum Quadrante. Behěm pobytu ve Švýcarsku (1943-45) se prohloubil jeho zájem o žurnalismus a současně se začal angažovat v protifašistické straně Partio d´Azione. V poválečném období se Rogers začal více angažovat jako novinář, kritik a publicista. Po návratu do Milána působil jako redaktor časopisu Domus (1946-47). V letech 1953-65 byl šéfredaktorem architektonického časopisu Casabella. Jeho novinářské schopnosti napomohly ke specifikování poválečného architektonického směru - italský racionalismus. Od roku 1962 přednášel na Politecnico di Milano, kde se v roce 1964 stal řádným profesorem.
Ernesto N. Rogers byl bratrancem slavného anglického architekta Richarda Rogerse.

Návštěvnost: 5627 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.