Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Glanz picture
Vinko Glanz
* 31.07.1902 - Kotor, Černá Hora
† 20.02.1977 - Lublaň, Slovinsko

Biografie
Po ukončení studia v Zahřebu odešel do Lublaně studovat strojní inženýrství, s čímž však nebyl spokojen a v roce 1923 přešel studovat architekturu k Jože Plečnikovi, kde v roce 1927 získal diplom. Na Plečnikovu přímluvu působil v letech 1930-41 na obnově Dubrovnika a těsně před kapitulací Jugoslávie odešel nazpět do Lublaně. Po osvobození se stal v roce 1953 radním ve výkonném výboru Socialistické republiky Slovinsko. U předválečných realizací (obnova fasády Konviktu v Šibeniku, restaurace Avala či Trubarjevův pomník) je patrný Plečnikův vliv. Po válce pak tvořil v duchu socialistické realismu, kdy navrhl řadu obytných a obchodních staveb v Brioni. Jeho nejslavnější realizací je budova Národního shromáždění Slovinské republiky na náměstí Republiky v Lublani.

Návštěvnost: 6661 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.