Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cochran picture
Andrea Cochran
"Zajímám se o různé zážitky a vjemy a o to, jak mohou být aplikovány v krajinářské architektuře. Všechno je závislé na místě. Pokud jste schopni vyladit pohyb lidí v prostoru, můžete také vyladit jejich vnímání tohoto prostoru." A.Cochran

2325 Third Street No. 210, CA 94107 San Francisco
tel: +1 415 503 0060
fax: +1 415 503 0070
e-mail:
web:


Společnost Andrea Cochran Landscape Architecture byla založena roku 1998, ale jako krajinářská architektka působí Cochran již mnohem déle (1979 vystudovala Harvard Graduate School of Design). Ve své projekční kanceláři klade velký důraz na různorodost projektů a ráda pracuje s klienty, kteří jsou ochotní riskovat a zkoušet nové věci. K pětadvacátému výročí její práce byla vydána kniha Andrea Cochran: Landscapes.
Jako hlavní zdroje inspirace uvádí díla rané moderny krajinářských architektů, mezi které patří například Dan Kiley, Garrett Eckbo nebo James Rose. Jejich zahrady, navržené po roce 1930, považuje za skutečný ‘oživlý prostor‘. Za další silný inspirační zdroj považuje minimalistické umělce -  Roberta Irwina, který interpretoval lidské vnímání prostoru, nebo Freda Sandbacka.
Andrea Cochran je nazývána ‘mistryní minimalistických zahrad‘. Její krajiny jsou velmi jednoduché, klidné, čisté, přesné, ale nikoliv chladné. Mary Myers, autorka knihy Andrea Cochran: Landscapes, charakterizuje její práci jako ‘pravidelnou hru opakování a pořádku, koncert pohybu v krajině a prvky uspořádané do geometrické rozpravy‘. Práce Andrey Cochran se vyznačuje tvorbou přehledných, krásně a čistě provedených, vysoce využitelných prostor.  Velmi si zakládá na tom, aby příběhy jí vytvořených krajin byly v přímém dialogu s daným místem. Divoký habitus jednotlivých rostlin používá k rozostření hran ploch a objemů. Do svých návrhů používá takové materiály, které vždy naprosto věrně reflektují okolní prostředí. Materiály, jako je například cortenová ocel, jí dovolují tvořit ultratenké hrany a přechody a zároveň odrážejí zemité tóny půdy pod nimi. Při navrhování často navštěvuje ‘material room‘ ve své kanceláři – místnost, kde jsou stovky pečlivě označených plastových nádob s různými typy kamenů, kovů a jiných materiálů. ‘Je velmi užitečné se těch materiálů při navrhování dotknout‘, říká.
Mezi její nejznámější práce patří Portland Art Museum, Curran House Garden - San Francisco, Brookvale Residence – Hillsborrough, Stanford Residence – California, Stone Edge Farm – Sonoma, a celá řada dalších.
Je držitelkou celé řady významných ocenění – v poslední době získala již třikrát ocenění Cooper Hewitt National Design Award. Za své minimalistické zahrady získala také sedm ocenění od American Society of Landscape Architects.


Návštěvnost: 7665 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.