Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hampl picture
Vera Hampl

VERA HAMPL ARCHITECTS s.r.o.
V Pěšinkách 34, 182 00 Praha
mobil: (+420) 737 252 016
tel: (+420) 734 417 328
e-mail:
web:

Architektka Vera Hampl dosáhla akademického vzdělání v roce 1995 na univerzitě Santa Ursula v Rio de Janeiru v Brazílii absolvováním studia "Architektura a urbanismus". V roce 2008 ukončila postgraduální studium v oboru "Interiérový design".
Arch. Vera Hampl vnáší do svých projektů nádech exotiky a maximálního pohodlí. Často v bytových projektech používá design nábytku dle vlastního návrhu a využívá exotických dřevin, jako jsou Jatobá a Ipe.

"Povinností architekta je poskytnout klientovi unikátní projekt, reflektující jeho osobní potřeby, je v harmonii s jeho vkusem a zohledňuje současné nároky na bydlení se všemi aspekty, jako jsou kombinace moderních a tradičních materiálů, pohodlí, ergonomie, ekologie, praktičnosti s vysokou mírou estetičnosti. Není jednoduché zkombinovat nekonečné množství alternativ. Stejně jako lékař určuje léčbu na základě dokonalé anamnézy a analýzy pacientova stavu, musí architekt dokonale vycítit potřeby klienta a zároveň na základě svých zkušeností, získaných vzděláním a praxí, uspokojit jeho potřeby, transformovat jeho představu do harmonického celku krásy a užitnosti. Krása probouzí emoce, je v tom čehosi nevysvětlitelného, a proti emocím je těžké argumentovat. Proto právě estetická stránka architektonické studie je klíčovým bodem spolupráce zadavatele a architekta."
Arch. Vera Hampl

Architekt jako osoba, vstupující do procesu přetváření představ zadavatele do konkrétní podoby, musí být schopen transformovat běžné potřeby do velikého projektu, čehož nelze dosáhnout bez odhodlání a vytrvalosti. Často je nutno najít rovnováhu mezi funkčností a vzhledem, nicméně je nutno dosáhnout dokonalé užitné hodnoty objektu. Architektonickému ateliéru Casa rio se to daří, jak dokumentuje portfolio jeho zakázek.


Vybrané realizace a projekty
Rekonstrukce lodi Lužnice (2011), Vltava, Česká republika
Rodinný dům (2011), Březiněves, Česká republika
Plovoucí kancelář (2009), Vltava, Česká republika
Architektonicko-výtvarný projekt stálé expozice NTM (2009), Praha, Česká republika
Bytový apartmán (2008), Rio de Janeiro, Brazílie
Globe Bookstore and Cafe (2001), Praha, Česká republika
Bytový apartmán s pracovnou (1999), Praha, Česká republika
Návštěvnost: 9019 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.