Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Frank picture
Josef Frank
* 15.07.1885 - Baden, Rakousko
† 08.01.1967 - Stockholm, Švédsko

Biografie
Josef Frank byl společně s Oskarem Strnadem tzv. Vídeňské školy architektury, která definovala moderní způsoby bydlení. Frank studoval na vídeňské technice a posléze vyučoval v letech 1919-25 na uměleckoprůmyslové škole. Byl zakládajícím členem vídeňského Werkbundu, zakladatelem a ředitelem městské stavební společnosti Gesiba zodpovědné pro výstavbu sociálního a dělnického bydlení. Na rozdíl od většiny vídeňských meziválečných architektů nebyl zástupcem vytváření superbloků s komunálním bydlením. 1933 emigroval do Švédska, kde získal v roce 1939 švédské státní občanství. Ve Švédsku se stal designerem stockholmské společnosti Svenskt Tenn, pro níž navrhoval nábytek, bytové vybavení, textilie, tapety a koberce. Po 2. světové válce byly snahy pozvat Franka nazpět do Vídně.

Související články
Návštěvnost: 8963 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.