Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hilberseimer picture
Ludwig Hilberseimer
* 14.09.1885 - Karlsruhe, Německo
† 06.05.1967 - Chicago, USA

Biografie
Ludwig Karl Hilberseimer byl německý architekt a urbanista známý především díky svým úzkým vazbám k Bauhausu, Mies van der Rohe a koncepci campusu IIT v Chicagu.
V letech 1906-11 studoval architekturu u Friedricha Ostendorfa na univerzitě v Karlsruhe. Poté se přestěhoval do Berlína, kde pracoval jako architekt a od roku 1919 působil jako kritik v uměleckých časopisech Das Kunstbaltt a Sozialistische Monatshefte. Od roku 1922 pracoval jako architekt a urbanista podílející se v roce 1927 na výstavě „Die Wohnung“ (Byt) na stuttgarském Weisenhofsiedlung. Zároveň vydával eseje o moderní architektuře a urbanismu jako „Grossstadtarchitektur“ (Architektura velkoměsta, 1927) nebo „Beton als Gestalter“ (Beton jako tvůrce, 1928). Od jara 1929 do dubna 1933 vyučoval na škole Bauhaus jako vedoucí stavební teorie a kurzu navrhování budov. Později vedl semináře o obytných budovách a rozvoji měst. Na příkaz NSDAP byly od roku 1933 Hilberseimerovy možnosti publikovat omezeny, a tak až do emigrace do Chicaga pracoval v Berlíně jako architekt. V Americe působil pod vedením Ludwiga Miese van der Rohe jako profesor městského a územního plánování na Illinois Institute of Technology (IIT), jehož ředitelem se stal v roce 1955.

Návštěvnost: 7488 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.