Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Abraham picture
Raimund Abraham
* 23.07.1933 - Lienz, Rakousko
† 04.03.2010 - Los Angeles, USA

Biografie
Raimund Abraham se narodil 23. července v rakouském Lienz, vystudoval architekturu na Technické univerzitě ve Štýrském Hradci (1952-58), v letech 1960-64 působil ve Vídni jako architekt a poté se odstěhoval do USA. Do roku 1971 působil na Rhode Island School of Design v Providence, ale pak se přestěhoval do New Yorku, kde vyučoval mimořádný profesor na Pratt Institute a hostující docent na Cooper Union for Advancement of Science and Art, kterou pomáhal Johnu Hejdukovi zakládat a dále utvářet. Dále přednášel na Harvardu, Yale a dalších prestižních školách v Londýně, Los Angeles, Houstonu nebo Štrasburku. V roce 1985 získal na III. architektonickém bienále v Benátkách Kamenného lva.
Jeho poslední přednáška proběhla 3. března 2010 na SCI-Arc a nesla název The Profanation of Solitude. Následující den Abraham zemřel v Los Angeles během dopravní nehody.

Realizace a projekty

Další stavby
Bytový dům na Friedrichstrasse, Berlín
Sídliště Traviatagasse
, Vídeň
Související články
Návštěvnost: 11515 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.