Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
van Dongen picture
Frits van Dongen
* 1946 - Hertogenbosch, Nizozemí

de Architecten Cie. (1988-2012)

Biografie
Frits van Dongen vystudoval architekturu v roce 1980 na Technické univerzitě v Delftu. Od té doby spolupracoval s Kas Oosterhuisem na řadě zajímavých projektů a publikací. Po získání první zakázky, obytného souboru Natal v Rotterdamu, založil v roce 1985 vlastní kancelář Van Dongen Architekten. V roce 1988 založil společně s Carel Weeber, Pi de Bruijn a Jan Dirk Peereboom Voller kancelář de Architekten Cie.
Dokladem jeho urbanistických zkušeností jsou například přestavba bývalého rotterdamského přístavu Kop van Zuid, ikonická 'Velryba' na amsterodamském ostrově Borneo.
Jako urbanista se podílel na výstavbě nového ostrova IJurg v Amsterdamu, regenerace Hart van Zuid v Hengelo a rozšíření italského Bolzana.
Jako hostující profesor působil na Universitat Internacional de Catalunya v Barceloně a přednášel na vysokých školách po celém světě.

Realizace a projekty
Související články
Návštěvnost: 10200 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.