Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Palladio picture
Andrea Palladio
* 30.11.1508 - Padova, Itálie
† 19.08.1580 - Maser, Itálie

web:


Biografie
Italský pozdně renesanční architekt a teoretik architektury Andrea Palladio, narozený 30. listopadu 1508 v Padově, je často považován za nejvlivnější osobnost v historii západní architektury. Palladio si vytvořil vlastní styl a stal se inspirátorem takzvaného palladianismusu, architektonického směru, který svou střízlivostí tvořil protipól barokní architektury.
Narodil se jako Andrea di Pietro della Gondola - Andrea Palladio bylo jeho umělecké jméno - v rodině mlynáře. Ve Vicenze se vyučil kameníkem, ale kamenickou práci záhy zaměnil za bedlivé studium antických památek a traktátů o architektuře. Ve Vicenze a jejím okolí také realizoval své nejslavnější stavby - městské a příměstské paláce a vily, budovy s vyváženou kompozicí, reprezentativní, ale zároveň pohodlné a souznějící s městem i s krajinou. Staveb jiných než soukromých po něm zůstalo málo - například radnice, tržnice a divadlo ve Vicenze či obdivuhodné chrámy San Giorgio Maggiore a Il Redentore v Benátkách. Architekturou se zabýval také teoreticky, vydal kupříkladu průvodce po starých antických památkách Říma a svoje Čtyři knihy o architektuře.
Zemřel v nedožitých 72 letech 19. srpna 1580 v Maseru nedaleko Trevisa.

Realizace a projekty

Literatura
 

Související články
Návštěvnost: 17650 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.