Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vasarely picture
Victor Vasarely
* 09.04.1906 - Pětikostelí, Maďarsko
† 15.03.1997 - Paříž, Francie

Paříž
web:


Victor Vasarely, vlastním jménem Gyozo Vásárhelyi, se narodil v roce 1908 v maďarské Pešti. Dětství strávil na Slovensku a rodina se do maďarské Budapešti přestěhovala v roce 1919. Vasarely zahájil studia na lékařské fakultě, ale po dvou letech (1927) přestoupil na studium malířství a moderního umění na akademii Podolini-Volkmann. Studia dokončil na Muhelyho akademii. Po svatbě (1930) s Claire Spinner se přestěhoval do Paříže. Vasarely studoval optiku a maloval, spolu se ženou pracoval jako kreslič v projektové kanceláři. V roce 1944 se rozhodl uspořádat první výstavu v galerii Denise René. Jeho první malby založené na geometrických tvarech, jimiž dosáhl opticko-kinetických efektů, se datují z roku 1951. Od té doby se směr, který vymyslel a prosadil, jmenuje Op-Art.


Realizace a projekty
Návštěvnost: 12896 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.