Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jiří Gřegorčík
* 20.02.1932 - Bohumín, Česká republika
† 25.05.2002 - Brno, Česká republika

Roku 1956 ukončil studia architektury na brněnském Vysokém učení technickém a stal se projektantem. Od roku 1965 vedl projektový ateliér na Útvaru hlavního architekta města Brna, a to až do doby normalizace, kdy musel ateliér opustit. Po roce 1970 mohl za přispění kolegů postupně rozvíjet práci, ale s  omezením veřejného publikování. Po změně politických poměrů se Jiří Gřegorčík dočkal politické rehabilitace. V letech 1990 až 1991 pracoval ve funkci hlavního architekta města Brna.
Ve svém oboru se specializoval na řešení urbanistických problémů měst. Je autorem řady územních plánů měst, projektů a realizací - k nejvýznamnějším patří sídliště Jižní svahy ve Zlíně, Akademické náměstí v Brně či moderní soubor věžových domů na Šumavské ulici v Brně (dříve náměstí manželů Curieových).

Návštěvnost: 2591 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.