Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Robert Allan Jacobs
† 04.11.1993 - Pawling, USA

Kahn & Jacobs Architects (1940-1977)

Biografie
Robert Allan Jacobs vystudoval Amherst College a fakultu architektury na Columbia University. Předtím, než se v roce 1940 spojil s E.J. Kahnem, pracoval v Paříži u Le Corbusiera a v New Yorku pro Wallace K. Harrisona. V následujících desetiletích se společná kancelář Kahn & Jacobs podílela na mnoha návrzích v oblasti New York City. Za jejich nejvýznamnější realizaci lze považovat Municipal Asphalt Plant (dnes známé jako komunitní centrum Asphalt Green) na 90. ulici, kterou MoMA zařadila mezi nejlepší budovy postavené ve 30. a 40. letech minulého století. R.A. Jacobs byl presidentem Architektonického svazu New Yorku a čestným členem Amerického institutu architektů.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 10816 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.