Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Střítecký picture
Jiří Střítecký
* 14.03.1954 - Třebíč, Česká republika
† 28.11.2012 - Brno, Česká republika

"Dům se dělá celým tělem, protože se celým tělem vnímá, všemi smysly: zrakem, sluchem, hmatem, čichem, chutí, intuicí. Ta poslední je přímo závislá na emotivní inteligenci tvůrce i toho, kdo vnímá architekturu."

A8000 s.r.o.
Radniční 7, 370 01 České Budějovice
tel: (+420) 386 352 737
e-mail:
web:


Biografie
Vystudoval fakultu architektury na VUT v Brně. Pracoval od roku 1980 v Druposu v Českých Budějovicích, kde se setkal s Martinem Krupauerem, se kterým ho spojilo pracovní partnerství a osobní přátelství bez hranic. V roce 1989 založili v Českých Budějovicích Atelier 8000, záhy také pobočku v Praze a tento velký architektonický atelier společně až do roku 2012 vedli. S Martinem Krupauerem v 90. letech pracovali v atelieru Jeana Nouvela v Paříži, s nímž později spolupracovali na několika projektech v Praze.
Jiří Střítecký učil architekturu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a na fakultě architektury VUT Brno. Přednášel o architektuře v mnoha městech u nás i na Slovensku, na školách i spolkových událostech. V roce 2004 s Martinem Krupauerem produkoval výstavu o práci Atelieru 8000 v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze a Kulturním centru Solnice v Českých Budějovicích. Společně napsali a vlastním nákladem vydali několik knih o své práci. Projekty Atelieru 8000 a rozhovory s nimi byly publikovány v odborných knihách i časopisech, stejně jako v novinách a populárním tisku. Realizace Atelieru 8000 se dočkaly řady ocenění. Ve škole a při práci lidsky i profesně ovlivnil a vychoval desítky a dokonce stovky studentů, architektů a inženýrů. Měl tři děti, Jiřího, Veroniku a Magdalenu.
Kromě architektury, tvorby a architektů měl rád svou širokou rodinu, své ženy a děti, přátele, kamarády napříč profesním spektrem i své učedníky; miloval přírodu, zvířata domácí i divoká, lesy, rybníky a rybníkářství; domy, v nichž žil; auta a lodě; sporty, jimž se do roztrhání těla věnoval; dobré jídlo i jeho přípravu, víno a slivovici; výtvarné umění, hudbu a knihy; vodu, moře, hory, cestování i domov.

Realizace a projekty
Ocenění

Literatura
450 Kč

Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.