Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Steiner picture
Rudolf Steiner
* 27.02.1861 - Kraljevec, Chorvatsko
† 30.03.1925 - Dornach, Švýcarsko

Biografie
Zakladatel hnutí Rudolf Steiner se narodil 27. února 1861 v Kraljevci na území Rakouského mocnářství, dnes Chorvatska, jako syn přednosty malé železniční stanice. Již v mládí v sobě objevil mimořádné psychické schopnosti, avšak studium zaměřil na matematiku a příbuzné obory. Od samého počátku byl výrazně ovlivněn filozofií W. Goetha, jehož díla vydával. Velký vliv na něj měla především dvě Goethova díla: Metamorfóza rostlin a Teorie barvy. Později, v osmdesátých letech, se přimkl k theosofickému hnutí. Doktorát filozofie získal na univerzitě v Rostocku r. 1891. Od r.1902 byl dokonce generálním sekretářem německé sekce theosofie a v roce 1904 vydal jedno ze svých základních děl: Theosophie. Později se Steiner, který se opíral o křesťanské učení, dostal do rozporu s theosofy a byl v roce 1912 vyloučen. Svou vlastní filozofii nazval antroposofií, moudrostí o člověku. V roce 1913 založil se svými příznivci Anthroposofickou společnost, jejíž základnou se stalo Goetheanum, stylové centrum v Dornachu ve Švýcarsku, vybudované podle jeho architektonických představ. Budova svou atmosférou návštěvníkům připomíná spíše chrám než školu nebo administrativní středisko. Bývá také označována jako Dům Slova. Později, v roce 1922, založili antroposofové i církev, Obec křesťanů, pro kterou vytvořil Steiner liturgii a rituály. Rudolf Steiner zemřel 30. března 1925.

Realizace a projekty

Literatura
1 500 Kč

Související články
Návštěvnost: 21953 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.